RSS Feed

Kolektory słoneczne

Instalacje kolektorów słonecznych służą do konwersji darmowej energii słonecznej na ciepło użytkowe. W słoneczny dzień do powierzchni ziemi dociera około 1 kW mocy grzewczej na każdy 1 m2 powierzchni. Jest to energia zupełnie darmowa, którą dzięki profesjonalnej instalacji solarnej jesteśmy w stanie w odpowiedni sposób pozyskać. W warunkach polskich kolektory słoneczne są stosowane głównie do przygotowania ciepłej wody użytkowej. Poza gospodarstwami domowymi, świetnie sprawdzają się również przy instalacjach basenowych lub myjniach samochodowych.

 

Instalacje solarne możemy również wykorzystywać do wspomagania centralnego ogrzewania budynków. Jednak z racji niewielkiej ilości dni słonecznych, wspomaganie centralnego ogrzewania jest możliwe wyłącznie przy zastosowaniu niskotemperaturowego systemu grzewczego, jak np. ogrzewanie podłogowe. Co ważne, dobrze dobrany zestaw solarny jest wstanie pokryć w 100% zapotrzebowanie na ciepłą wodę użytkową w lato oraz znacząco obniżyć koszty przygotowania ciepłej wody w okresach wiosenno-jesiennych. Aby czerpać korzyści z poprawnie wykonanej instalacji, warto skorzystać z usług firm, które mają niezbędne doświadczenie w tej dziedzinie.

 

 

Naszą firmę reprezentują specjaliści, którzy dołożą wszelkich starań, aby w profesjonalny sposób dostosować instalację solarną do Państwa potrzeb. Zadbamy o fachowy montaż oraz zagwarantujemy bezpieczną oraz bezobsługową eksploatację instalacji.

 

 

 

Pomagamy w uzyskanie dotacji do kolektorów słonecznych, załatwiamy wszelkie formalności!

Jeśli jesteście Państwo zainteresowani naszą ofertą kolektorów słonecznych, prosimy o zapoznanie się z działem „Dotacje„.